Etiket arşivi: Audi S5 bilgileri

Audi S5 bilgileri

Audi’nin 3 yıllık bir ar-ge süreci sonrasında üretim safhasına geçerek ürettiği S5, 2007 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasının ardından Eylül ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Türkiye’ye ilk etapta 4.0 litre TDI ve 4.2 litre FSI motorları getirilecek olan S5’in dizel motorlu versiyonunda yine ilk etapta sadece manuel şanzımana yer verilecek. Türkiye’de yıl sonuna kadar toplam 40 adet, 2008 yılında ise 300 adetlik S5 satılması hedefleniyor.

TASARLADIĞIM EN IYI OTOMOBIL (Walter da Silva)

Tasarımcısı Walter da Silva yeni otomobili “Audi S5 şimdiye kadar tasarladığım en güzel otomobil” olarak tanımladı. Karakteristik yekpare Audi ızgarası, LED teknolojili farları, kaslı C sütünü ve tekerlek yuvaları ile Nuvolari konseptinden alınan arka ışık gurubu tasarımıyla başyapıt tanımını da hak ediyor. Yeni nesil A4 platformunda üretilen ilk model unvanını taşıyan S5, 4.63 metrelik uzunluğuyla coupe’lerin üst sınıfına dahil oluyor.

Audi A5’ten farklı olarak S model serisi tasarım anlayışına paralel olarak daha sporcu bir çizgiye sahip olan S5, kromajlı ızgara ve gövde çıtaları, daha büyük havalandırma girişleri ve tamponlarıyla çift çıkışlı iki adet egzoz borusuyla ilk etapta sıra dışı olduğunu gösterebiliyor. Audi S5’in kaputu altında RS4’te de kullanılan 4.2 litrelik V8 FSI motor yer alıyor. 354 HP güç ve 440 Nm tork üreten performanslı motor, Audi S5’in 0-100 km/s hızlanmasını 5.1 sn’de tamamlamasını sağlayabiliyor. Daha sert ayarlanmış bir süspansiyon sistemine sahip Audi S5, quattro çekiş sistemi ve 6 ileri vitesli manuel şanzıman standart olacak biçimde pazara sunulacak.
————————-
Wolksvagen Passat CC Gold Coast

Bir çok otomobil üreticisi gib sınırlı sayıda üretilen Wolksvagen Passat CC Gold Coast klasik otomobil fuarı “P’ebble Beach Concours” da sergiledi. Bunlardan biri de Passat CC Gold Coast adını taşıyan modeldi. 6 ileri çift kavramalı DSG şanzıman ile görev paylaşımı yapan 280 HP 3.6-litre V6 motorun kullanıldığı Passat CC üzerine inşa edilen bu özel versiyon, lüksü ve performansı çağrıştırıyor. Passat CC Gold Coast benzersiz altın, kahverengi ve gümüşten oluşan üç tonlu gövde rengi, ön ve arka spoyler, yeni 19 inç alaşım jantlar, deri spor koltuklar ve kokpitteki bronz detayları ile son derece lüks ve eşsiz bir otomobil gibi görünüyor.