Etiket arşivi: Aveo SEDAN

Chevrolet Aveo SEDAN

Geniş ürün gamı, kapsamlı hizmet programı ve Türkiye çapında yaygın 42 adet 3S ( satış, servis, yedek parça ) hizmet sunan Bayisi ile Türkiye pazarında verdiği hizmeti her geçen gün arttırarak büyümeye devam ediyor.. Chevrolet 2006 yılı ının ilk ürün atağını Mart 2006 ayında Yeni Aveo Sedan’ın satışına başlayarak yapmış oldu.

Yeni Aveo Sedan’ın satışa sunulması ile birlikte tüm Kalos modellerinin de Amerika’da ve dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi adı Aveo oldu. Böylelikle Aveo Ailesi; Aveo Sedan, Aveo Hathcback ve Aveo Sport olarak 3 farklı gövde tipine sahip bir aile konseptinde birleştirildi.

Chevrolet 2006 yılında yine tasarımları, donanım seçenekleri, ürün kalitesi ile sınıfında çok konuşulacak ve dikkatleri üzerine toplayacak iki yeni modelini, biri SUV segmenti olmak üzere Yeni Chevrolet Captiva’yı ve büyük araç segmenti aracı Yeni Chevrolet Epica’yı 2006 yılı içerisinde pazara sunacaktır. Ekim ayında Türkiye’de pazara sunulacak olan Captiva modelimizin Chevrolet standında görselleri bulunabilecek ve daha da yakından tanımak için isteyene http://www.chevrolet.com.tr web sitesinde yer alan Captiva Mikrositesini kullanacabilecekler.

Chevrolet’nin ürün gamı Yeni Aveo Sedan’ın da katılması ile birlikte Aveo Hatchback, Aveo Sport, Lacetti Hatchback, Lacetti Notchback, Lacetti Stationwagon, Rezzo ve ailenin en küçüğü Spark ile oldukça genişlemiştir.

Sınıfinın en büyük aracı.. .Yeni Aveo Sedan ve Aveo Ailesi

Yeni Aveo Sedan tasarımı, sedan gövde tipi, donanım seçenekleri, üstün ürün kalitesi, ekonomik ve güçlü motor seçenekleri ile müşterisinin beğenisini satışa çıktığı Mart 2006 ayında yakaladı ve başarılı bir şekilde de bu beğeniyi ilerletecek bir ürün olarak kendisini gösterdi.

Yeni Aveo Sedan, Bupyong, Kore’deki yeni GM Tasarım Merkezinde tasarlanmış olan ilk otomobil ünvanının sahibidir. Yeni Aveo Sedan, aynı zamanda, Avrupa’ya 2006 yılında gelecek olan iki tamamen yeni modelin öncüsü olacak ve yıl içerisinde ilk kez dizel motorları da sunacak olan bir ürün atağının da başlangıcını simgelemektedir.

Yeni Chevrolet Aveo Sedan, günümüz pazarında beş kişiye kadar yolcu ve onların bagajlarını rahat bir şekilde taşımak için kolaylıkla ulaşılabilir en iyi seçeneklerinden biridir.

Yeni Aveo Sedan 1.2 litre 72 beygir ve 1.4 16V 94 beygir gücündeki motor seçenekleri, beş ileri düz ve dört ileri otomatik şanzıman seçeneklerine sahiptir. Aveo Sedan 1.2, sıfırdan 100 km/saat hıza 13,7 saniyede ulaşmakta olup otomobili 157 km/saat maksimum hıza çıkarabilmektedir. Ortalama yakıt tüketimi (MVEG) 100 km.de 6,4 litredir. Aveo Sedan 1.4, sıfırdan 100 km/saat hıza 11,1 saniyede (otomatik versiyon: 11,9 saniye) ulaşmakta olup otomobili 176 km/saat (otomatik versiyon: 170 km/saat) maksimum hıza çıkarabilmektedir. Ortalama yakıt tüketimi (MVEG) 100 km.de 6,7 (otomatik versiyonu: 7.0 lt.) litredir
Yeni Aveo Sedan, kapsamlı donanım serisi ile “yolcularında bağımlılık yaratma potansiyeline sahip küçük sedan” olmak iddiasının da altını çizmektedir. Yeni Aveo Sedan, ülke ve donanım düzeyine bağlı olarak, aşağıdaki özellikleri standart ya da opsiyonel olarak sunmaktadır:

Otomatik vites
Yol bilgisayarı
Elektrikli ön ve arka camlar
Elektrikle ayarlanan ve içe katlanan dış aynalar
Parçalı olarak katlanabilen arka koltuklar
Otomatik klima / Elektronik İklim Kontrolü Klima
Sürücü koltuğu kol dayanağı
Uzaktan kumandalı merkezi kilit
MP3 çalma özelliğine sahip CD çalar
Yeni Aveo Sedan Chevrolet felsefesi ile mükemmel uyum sağlayan, temiz, şık tasarımı ve sunduğu benzersiz hacimle, genç ailelere paralarının karşılığını sunan bir otomobil.

Yeni Aveo Sedan ile birlikte tüm Kalos modellerinin de Amerika’da ve dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi Aveo adı ile satışına geçildi. Böylece, Kalos artık Amerika’daki adını kullanıyor: Aveo Hatchback, Sedan ve Sport gövde tipleri ile Aveo ailesi paranın tam karşılığını sunan bir ürün ailesi olarak pazardaki iddiasını sürdürmeyi amaçlıyor.