Almanlardan Şarj Desteği

Almanlardan Şarj Desteği

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-IHK), geleceğin otomotivi ‘Elektrikli Araç’ı masaya yatırdı. Elektrikli araçta Almanya’nın, rakiplerinin 5 yıl önünde olduğunu bildiren TD-IHK’nın Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayisi Çalışma Grubu yöneticisi Ahmet Yılmaz, Almanya’daki bu birikimi Türkiye’ye aktaracaklarını bildirdi

GELECEK DÖNEMİN ARACI

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-IHK) otomotivde geleceğin trendi olarak bilinen “elektrikli aracı” (E-Araç) masaya yatırdı. “Gelecek dönemin aracı” olarak kabul edilen Elektrik-Araç konsepti”, merkezi Köln’de bulunan TD-IHK bünyesinde kurulmuş olan Otomobil ve Otomobil Yan Sanayisi Çalışma Grubu tarafından çok yönlü olarak irdelendi.

2011’DE ALMANYA’DA

Yılmaz, Almanya’nın E-Araç üzerinde yaptığı araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarının rakiplere nazaran en az 4-5 yıl önde olduğunu, fakat Çin’in hızlı başarısının da gözardı edilmemesi gerektiğini vurguladı. 2011 yılında Almanya’da, sınırlı sayıda olsa da, E-Araç’ları yollarda göreceğimizi belirten Ahmet Yılmaz, Türkiye’de de 2011 yılında E-Araç üretileceğini söyledi.

Almanlardan Şarj Desteği” hakkında 1 yorum

  1. Elektrik motorlu otomobil ekonomik bir araçtır ve en büyük problemi menzilidir. Başlattığımız çalışma ile bu otomobillerin menzili uzatıyoruz. Henüz tamamlanmamış olmasına rağmen rağbet gören sistemimiz büyük ilgi görmeye devam ediyor.
    Aracınızı nerdeyse her yerde şarj etmeniz gerekiyor. Kullanacak olduğunuz sistemimiz sayesinde şarj sürenizi maks. düzeye çıkarıyoruz, yani şarj için zaman kaybı bitiyor.
    Çalışmalarımız şimdilik otomobil ile sınırlıdır, ama tasarımına başladığımız Uzay Aracımız’da da kullanmayı düşündüğümüz bir sistemdir. Hatta uçak ve ağır vasıtalara da uygulama şansımız doğacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir