AUDI VE VOLKSWAGEN TASARIMCISI ARTIK KIA MOTORS’DA

AUDI VE VOLKSWAGEN TASARIMCISI ARTIK KIA MOTORS’DA

Otomotiv endüstrisinin önde gelen tasarımcılarından biri olan, Audi ve Volkswagen markalarının eski tasarımcısı, New Beetle ve Audi TT gibi dünyaca ünlü otomobillere imzasını atan Peter Schreyer, Kia Motors’da yeni oluşturulan dizayn yöneticiliği bölümünün başına getirildi. Bu transfer Kia Motors’un otomobil dizaynına verdiği önemin bir göstergesi olarak, Kia’nın sürekli devam eden ürün gamını yenileme politikasını destekleyecek.

Eylül ayında yeni görevine başlayacak olan Schreyer, tasarımlarında, Kia’nın maceraperest ve yenilik sever müşterilerni hedefleyen yeni marka değerini vurgulayacak.

Kia Motors Başkanı Eusisun Chung, Kia markasının tüm bölgesel pazarlarda her geçen gün büyüdüğünü, bu yüzden ürün gamını sürekli olarak yenilikçi tasarımlar ile geliştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Schreyer ise iyi bir tasarımın sadece ürünler aracılığıyla yalın bir mesaj vermediğini, şirketin marka konumlandırmasını ve genel olarak şirket imajını da güçlendirdiğini vurguladı. Schreyer, Kia’nın Frankfurt, Los Angeles, Tokyo, ve Namyang’taki tasarım çalışmalarını denetleyerek, ürün gelişiminde önemli bir rol oynayacak.

Schreyer’ın, Kia’nın yeni tasarım stratejisini basınla paylaşacağı Paris Otomobil Fuar’ında, özellikle Avrupa pazarı için tasarlanan ED kod adlı yeni modelin de dünya lansmanı gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir