Etiket arşivi: Almanlardan Şarj Desteği

Almanlardan Şarj Desteği

Almanlardan Şarj Desteği

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-IHK), geleceğin otomotivi ‘Elektrikli Araç’ı masaya yatırdı. Elektrikli araçta Almanya’nın, rakiplerinin 5 yıl önünde olduğunu bildiren TD-IHK’nın Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayisi Çalışma Grubu yöneticisi Ahmet Yılmaz, Almanya’daki bu birikimi Türkiye’ye aktaracaklarını bildirdi

GELECEK DÖNEMİN ARACI

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-IHK) otomotivde geleceğin trendi olarak bilinen “elektrikli aracı” (E-Araç) masaya yatırdı. “Gelecek dönemin aracı” olarak kabul edilen Elektrik-Araç konsepti”, merkezi Köln’de bulunan TD-IHK bünyesinde kurulmuş olan Otomobil ve Otomobil Yan Sanayisi Çalışma Grubu tarafından çok yönlü olarak irdelendi.

2011’DE ALMANYA’DA

Yılmaz, Almanya’nın E-Araç üzerinde yaptığı araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarının rakiplere nazaran en az 4-5 yıl önde olduğunu, fakat Çin’in hızlı başarısının da gözardı edilmemesi gerektiğini vurguladı. 2011 yılında Almanya’da, sınırlı sayıda olsa da, E-Araç’ları yollarda göreceğimizi belirten Ahmet Yılmaz, Türkiye’de de 2011 yılında E-Araç üretileceğini söyledi.