Etiket arşivi: Ferrari

Ferrari 599 GTO Türkiyeden sipariş almaya başladı

Ferrari 599 GTO Sadece 599 Adet Üretilecek. Ferrari Türkiye’de de aynı fiyattan yani 599 Bin Eurodan sipariş edilebileceği bildirildi.

Konuya ilişkin yapılan beyanda, İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari’nin gelmiş geçmiş en hızlı yol otomobili olarak dikkatleri üzerine çeken ve 599XX konsepti temel alınarak geliştirilen Ferrari 599 GTO modelinin dünya tanıtımının, Nisan sonunda düzenlenecek Pekin Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirileceği belirtildi.

Yapılan açıklamada, Tofaş çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarının Türkiye distribütörlüğünü yürüten FerMas ise dünya tanıtımından önce 599 bin avrodan başlayan fiyatıyla dikkat çeken Ferrari 599 GTO için Türkiye’de sipariş almaya başladığı kaydedildi.

Açıklamada, 670 HP’lik V12 motora sahip Ferrari 599 GTO’nun, 335 km/s’nin üstünde ulaştığı son hız değerinin yanı sıra 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3,3 saniyede tamamlamasıyla dikkat çektiği ifade edildi.

599XX konseptini andıran tasarım ve teknolojik öğeleri gösterişli ve agresif tasarımlı bünyesinde barındıran Ferrari 599 GTO’nun, yılın ikinci yarısından itibaren ilk müşterilerine teslim edilmeye başlanacağı bildirildi.

Ferrari F1 Car – Ferrari F1 Arabası

Ferrari, Formula 1 2010 sezoni için öngörülen kural değişikliklerine itiraz etmişti. Hatta bir ara yarışlardan çekileceği söylenmişti. Ferrari F1 yarışlarında oldukça fazla hayran kitlesine sahip. neyse sözü fazla uzatmadan 2010 sezonunda yarışacak takımları belirtelim ve Ferrari nin F1 arabasını yakından tanıyalım.

2010 yılında Formula 1 de yarışacak takımlar.

Vodafone McLaren Mercedes
Mercedes GP Petronas
Red Bull Racing
Scuderia Ferrari Marlboro
AT&T Williams
Renault F1 Team
Force India F1 Team
Scuderia Toro Rosso
Lotus F1 Racing
Hispania Racing Team
Sauber
Virgin Racing

Ferrari F1 arabası Resimleri Ferrari F1 Car

Ferrari FXX

Ferrari FXX yüksek performanslı bir yarış otomobili otomobil üreticisi Ferrari Maranello tarafından  İtalyada  inşa edilmiştir.. FXX programının bir parçası olarak, araç Ferrari fabrika tarafından yapılmaktadır.

Bu özel programın amacı, onun en güncel teknolojiye Ferrari’nin en iyi müşterilerinin özel erişime izin vermek ve gelecek modellerin gelişimi onların girişini kolaylaştırmak için gelmiştir.

Ferrari FXX

Ferrari FXX Arabası

Ferrari FXX  Otomobili