Etiket arşivi: Havayla Çalışan Otomobil

Havayla Çalışan Otomobil Yapıldı

Havayla Çalışan Otomobil Yapıldı

Motor Development International tarafından geliştirilen ve sadece 10 bin dolara malolan otomobilin çevreye yaydığı kirlilik ise “sıfır” düzeyinde.Şirketten Cyril Negre, “AirPod`u özel kılan şey, kullandığımız enerji. AirPod, gücünü sıkıştırılmış havadan alıyor. Bu çok temiz, ekonomik bir sistem ve AirPod şehir kullanımına çok uygun” diyor.

Aracı tıpkı elektrikli otomobillerin şarj edildiği gibi şarj ediyorsunuz, ancak şarj esnasında araca sıkıştırılmış hava dolduruluyor. Araç harekete geçince, bu sıkıştırılmış hava pistonları çalıştırıyor ve araca güç sağlıyor.

Havayla Çalışan Otomobil

Havayla Çalışan Otomobil

Saatte 80 kilometre hıza ulaşabilen AirPod, tam şarjı ile 150 ile 200 kilometre arasında yol katedebiliyor. Dış görünüşü oldukça ilginç olan otomobilin iki kapısı, sadece üç lastiği var ve direksiyon yerine bir joystick ile kumanda ediliyor. AirPod daha şimdiden Hintli otomotiv devi Tata`nın ilgisini çekmiş durumda. Şimdiye dek benzin, elektrik, LPG ve hatta insani atıkla bile çalışan otomobiller görmüştük. Ancak AirPod, tüm bu otomobilleri geride bırakıyor.

Motor Development International tarafından geliştirilen ve sadece 10 bin dolara malolan otomobilin çevreye yaydığı kirlilik ise “sıfır” düzeyinde.