Etiket arşivi: Teknolojik

2009 Yılının Son Teknolojik En Gözde Arabaları

2009 Yılının Son Teknolojik En Gözde Arabaları

MINI COOPER CLUBMAN:
BMW, COOPER MERAKLILARI IÇIN BU SENE CLUBMAN’I PIYASAYA SÜRÜYOR. ÖNCEKI VERSIYONA GÖRE DAHA GENIŞ OLAN VE YETERLI MIKTARDA BAGAJ ALANI BULUNAN ARACIN FIYATI ABD’DE 20 BIN 600 DOLARDAN BAŞLAYACAK.

MITSUBISHI LANCER EVOLUTION:
İLK ÇEYREKTE PIYASAYA ÇIKACAK OLAN ARAÇ 2.0 LITRE VE 291 BEYGIR GÜÇ ÜRETEN BIR MOTORA SAHIP. DÖRT ÇEKERLI ARACIN FIYATI 34 BIN DOLARIN ALTIONDAN BAŞLAYACAK.

NISSAN GT-R:
YAZIN PIYASADA OLACAK BU ARAÇLA NISSAN SINIRLARI ZORLUYOR. 480 BEYGIR GÜÇ ÜRETEN 3.8 LITRELIK MOTORUN YANINDA TASSARIMI ILE DE DIKKAT ÇEKIYOR.

SAAB TURBO X:
RAHATLIĞI VE SAĞLADIĞI GÜVENLIK ÖZELLIKLERININ YANINDA YÜKSELTILMIŞ PERFORMANSI ILE DE DIKKAT ÇEKIYOR. SADECE SIYAH RENK SEÇENEĞI OLAN ARAÇLA SAAB AYNI ZAMANDA 30’UNCU YILINI KUTLAYACAK. 42 BIN DOLARDAN BAŞLAYAN FIYATLARLA SATILACAK OLAN SAAB TURBO X’TE 280 BEYGIR GÜÇ ÜRETEN 2.8 LITRELIK BIR MOTOR BULUNUYOR.

SMART FORTWO:
YILIN ILK ÇEYREĞINDE YOLLARDA OLACAK. SADECE 11 BIN 500 DOLARDAN BAŞLAYAN FIYATLARLA SATIŞA SUNULACAK OLAN ARAÇ IKI KIŞILIK. ÜÇ SILINDIRLIK VE 71 BEYGIR GÜÇ ÜRETEN BIR MOTORA SAHIP.

TESLA ROADSTER:
KESKIN VE SERT HATLARI ILE DIKKAT ÇEKEN ARAÇ YILIN SON ÇEYREĞINDE YOLLARDA OLACAK. DIĞER ÖZELLIĞI DE ELEKTRIKLI MOTORU ILE ÜSTÜN PERFORMANSI BIRLEŞTIREBILMIŞ OLMASI. 98 BIN DOLARA SATILACAK ARAÇ, 0’DAN 100 KM HIZA SADECE 4 SANIYEDE ÇIKABILIYOR.

BENTLEY BROOKLANDS:
BU YILIN ILK ÇEYREĞINDE SATIŞA SUNULMASI PLANLANIYOR. BENTLEY’IN ŞIMDIYE KADAR ÜRETTIĞI EN KUVVETLI ARAÇ OLACAK. 523 BEYGIR GÜCÜNDE VE TOPLAMDA SADECE 550 ADET ÜRETILECEK.

BMW 1 SERISI:
İLKBAHARDA SATIŞA ÇIKACAK. ALTI SILINDIRLI YENI JENERASYON BMW’NIN 1.28I VE 1.35I MODELLERI MERAKLILARI TARAFINDAN HEYECANLA BEKLENIYOR.

CHEVROLET CORVETTE ZR1:
CHEVROLET, BU YENI CORVETTE’I YAZ AYINDA YOLLARA ÇIKARACAK. GM’IN ŞIMDIYE KADAR ÜRETTIĞI EN HIZLI ARAÇ OLAN CORVETTE ZR1, 6.2 LITRE VE 620 BEYGIR GÜÇ ÜRETEN BIR MOTORA SAHIP.

DODGE CHALLENGER SRT8:
İLKBAHARDA YOLLARDA OLACAK. ŞIMDIYE KADAR 10 BINDEN FAZLA SIPARIŞ ALDI. CHALLENGER SRT8’IN RESMI TANITIMI 6 ŞUBAT’TA BAŞLAYACAK ŞIKAGO OTOMOBIL FUARI’NDA YAPILACAK. ABD’DE 40 BIN DOLARDAN BAŞLAYAN FIYATLARLA SATILACAK.

FORD MUSTANG BULLITT:
BU YILIN BAŞLARINDA YOLLARDA OLACAK. 4.6 LITRELIK MOTORA SAHIP BU ARAÇ 31 BIN DOLARDAN BAŞLAYAN FIYATLARLA SATILACAK.

JAGUAR XF:
MART AYINDA PIYASAYA ÇIKACAK VE S-TYPE SEDANIN YERINI ALACAK. 4.2 LITRE MOTORA SAHIP ARACIN 420 BEYGIR GÜÇ ÜRETEN VERSIYONU 63 BIN DOLARDAN BAŞLAYAN FIYATLARLA SATILACAK. 300 BEYGIR GÜCE SAHIP MODELININ FIYATI ISE 50 BIN DOLAR OLACAK.

LEXUS IS F:
İLKBAHARDA PIYASAYA ÇIKACAK OLAN ARAÇ 5.0 LITRE BÜYÜKLÜĞÜNDE VE 416 BEYGIR GÜÇ ÜRETEN BIR MOTORA SAHIP. BIR DIĞER ÖZELLIĞI DE DÜNYANIN ILK SEKIZ VITESLI OTOMATIK ŞANZIMANA SAHIP ARACI OLMASI.

MERCEDES-BENZ C63 AMG:
İLKBAHARDA PIYASAYA ÇIKACAK OLAN ARAÇ ÇOK ÜSTÜN BIR PERFORMANS SUNUYOR. 7 VITESLI OTOMATIK ŞANZIMAN BULUNAN ARAÇ 6.3 LITRELIK V-8 MOTORA SAHIP.

CHEVROLET CAMARO:
2008 YILINA MUHTEMELEN YETIŞEMEYECEK VE 2009 ILK ÇEYREKTE YOLLARDA OLACAK. 1967-2002 YILLARI ARASINDA TOPLAM 4.8 MILYON ADET SATILAN EFSANE CAMARO’NUN YENI VERSIYONU TAM 400 BEYGIR GÜCÜNDE 6.0 LITRELIK DEVASA BIR MOTORA SAHIP OLACAK.

Yeni Yılın Son Model arabaları Son Teknolojilerle Araba Pazarında Yerini Alıyor Aldı Bile