YENi CERATO 1.6 MOTORUYLA DiKKAT üEKiYOR

YENi CERATO 1.6 MOTORUYLA DiKKAT üEKiYOR
Kia’nın C segmentindeki başarılı temsilcisi

Cerato, yeni 1.6 lt. dizel motor

performansıyla göz dolduruyor.

Comfort ve Advance olmak üzere iki farklı donanım paketi ile pazara sunulan Yeni Cerato, özellikle ekonomik ve kaliteli otomobil arayan aileleri hedefliyor.
2005 Mart ayında satışına başlanan Cerato, 1.5 dizel motor ve 102 HP gücüyle pazarda 5.176 adet satış hacmi yakalamıştı. Bu yılın ikinci yarısında motor gücü artırılan Cerato’nun, Kasım ayında Autoshow’da yeni1.6 lt. dizel motor relansmanı yapıldı.

Cerato için geliştirilen 4000 rpm devirde 115 PS güç üreten 1.6 lt common rail diesel motor, yeni çıkacak tüm emisyon değerlerini karşılayabilecek özellikte ve günümüz teknolojik gelişmelerine uygun bir sisteme sahip.

Kompakt araç sınıfında önemli bir çıkış trendi yakalayan Cerato’nun, yeni dizel motoru, sadece 4 kapı sedan versiyonu ile pazarda yer alıyor. Yine Autoshow’da tanıtımı yapılan Kia Motors’un yeni C Segment aracı Ceed ise 5 kapı HB versiyonu ile pazarda yer alacak.

Kia’nın yüksek rekabet yaşanan C sınıfına tam uyumlu dinamik ve cesur aracı Cerato, her açıdan rakip tanımadan yükselmek anlamına geliyor. Kaliteli ve yüksek performanslı otomobili çağrıştıran Cerato, zarif ve güçlü görünümü ile dikkat çekiyor.

Common rail sistemi sayesinde Kia’nın diesel motorlu araçları, benzin motorlu araçlar gibi seri ve sessiz olarak çalışıyor ve motor devrine bağlı olmaksızın her devirde yüksek yakıt basıncı sağlandığı için eski sistemlere göre büyük üstünlükler içeriyor.

31.750 YTL’den başlayan anahtar teslimi satış fiyatıyla pazara sunulan Cerato’da, EBD ile desteklenmiş ABS, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, dijital bilgi ekranı, elektrikli arka camlar, elektirikli ısıtmalı yan aynalar, elektrikli ön camlar, far yükseklik ayarı, motor kilitleme sistemi, sürücü hava yastığı, radio-CD-MP3 çalar ve klima standart donanımlar arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir