Kategori arşivi: Mercedes

mercedes mercedes vito mercedes sprinter mercedes kamyon mercedes e 200 mercedes fiyatları jhakkında detaylı bilgiler yer almaktadır

Tek kişilik Mini Cooper

Araç Alpine ekibi tarafından özel ses sistemi döşemek için yapılmış içinde yaklaşık olarak 6000 watt ses gücü var. bu sistemi döşeyebilmek için arabanın içini baştan yaratmışlar…. ayrıca arabanın kapısı yok koltuk arabanın arkasına doğru çıkıyor söför öyle biniyor….

Resmi Orjinal Boyutlarinda Görmek Için Tiklayiniz.

Lüks araba tutkusu

Mercedes’in yeni C serisinin tanıtımı için gittiğimiz Stuttgart’ta, DaimlerChrsyler ve Mercedes Otomobil Grup Başkanı Dr. Dieter Zetsche’ye,(Istanbul doğumlu başkan), lüks bir markanın tepe yöneticisi olarak geçen yıl Türkiye’de bu sınıftaki otomobil satışlarında yüzde 30 artış yaşandığını hatırlattık. Zetsche, sonuçtan memnun olduklarını, biraz da şaşırdıklarını söyledi. Mercedes, 2006’da Türkiye’de 4 bin 125 adetlik satışla binekte şirket rekoru kırdı. Marka, lüks sınıfta 302 adetlik S serisi satışla birinci (ikinci 203 adetle BMW 7 Serisi), üst sınıfta 1190 adet E serisi satarak ikinci sırada yer aldı(birinci 1564 adetle BMW 5 Serisi).

‘Trafik dünyada sorun’
Dr. Zetsche, pazardaki genel duruma ilişkin ise “Türkiye bizim için hep önemliydi. Son dönemde daha da önemli bir pazar haline geldi. Ticari araçta üreticiyiz. Otobüs ve kamyonda yüksek pazar paylarımız var’ dedi. Ticari araçtan bahsetmişken yeni Sprinter’ın tanıtımında aracın Almanya dışında Brezilya’da üretilmeye başlanacağı, Türkiye’yi de bu konuda düşünüp düşünmedikleri sorusuna Zetsch’nin verdiği yanıt şu an için olmadığı ama bu cevabın uzun vadeyi kapsamadığı yönündeydi. Eylül ayında Türkiye’de 40’ıncı yılını kutlayacak olan Mercedes’in bu organizasyonuna katılmayı istediğini söyleyen başkana hem otomotivci, hem Istanbullu olmasından güç alarak ‘plaka’yı da sorduk. Başbakan’ın trafik sorununun çözümü için plakaya sınırlama getirilmesi önerisini tam olarak bilmediğini belirten Zetsche, “Istanbul 3 milyonluk bir kentken nüfus şu anda 15 milyonlara çıktı. Dünyada trafik sorunu olan metropollerde uygulanan yöntemler var. Atina için de benzer arayışlar sözkonusu” diyerek bunların sorunu tam olarak çözüp çözmeyeceği konusunda birşey söyleyemeyeceğini belirtti.