Kategori arşivi: Skoda

skoda skoda yeti skoda favorit skoda roomster skoda felicia marka modelleri

Yeni skoda fabia.

1,5 milyondan fazla satan Fabia’nın ilk modelinin Škoda tarafından geliştirilmesi ile hayat bulan Yeni Škoda Fabia tüketicilerinin beğenisine sunuluyor. Sınıfındaki otomobiller içerisinde en geniş arka diz mesafesi ve başüstü boşluğuna sahip olan Fabia ön kısımda seyahat edenlere de geniş alanda keyifli bir yolculuk imkanı sunuyor.

Yeni Fabia önceki modellerinden daha uzun. Bunun sebebide ön tamponundaki yeni dizaynı. 3992 mm X 1642 mm X 1498 mm ölçülerine sahip olan Fabia sınıfının en genişi. ün ve arka tarafta daha fazla kullanım alanı sunan otomobilin 300 dm3 lük bagaj hacmi bulunuyor. Arka koltukların yatırılması ile birlikte bu rakam 1163 dm3 e kadar çıkartılabiliyor.

Yeni Fabia’da emniyet, konfor, mükemmel sürüş özellikleri, sağlam yapısı hemen dikkat çekiyor. Yeni dizayndaki dış renkleri iç mekandaki yüksek kaliteli ve farklı renklerdeki aksesuarlarıyla mükemmel bir uyum içerisinde. Yeni Fabia’da emniyet ile ilgili birçok eklemede hemen göze çarpıyor. ün ve arka kısımdaki yolcular için perde hava yastıkları yer alıyor. Arka kısımda çocuk koltuğunuzu emniyet kemeri ile birlikte sabitleme imkanı veren Yeni Fabia’da herhangi bir çarpışma anında çocuk koltuğunun ileri haretket etmesini engelleyen ekstra güvenlik özelliği de yer alıyor.

Škoda, kullanıcılarına yeni modelinde 5 vitesli manuel şanzıman yerine 6 şanzımanlı Tiptronic vites, elektronik olarak kontrol edilebilen Climatronic havalandırma imkanı sunuyor. Teknolojik bakımdan da yoğun bir donanımı bulunan Yeni Fabia, bluetoothlu cep telefonları, MP3 çalarlar ve iPod’lar için kullanım kolaylıkları sunuyor.

Škoda, Yeni Fabia’yı dördü benzinli ve üçü dizel olmak üzere toplam 7 farklı motor seçeneği ile piyasaya sunacak. Otomobilin, 1.2 HTP/60 Hp, 1.2 12V HTP/) 70 Hp, 1.4 16V/85 Hp ve 1.6 16V/105 Hp benzinli, 1.4 TDI PD/70 Hp, 1.4 TDI PD/ 80 Hp ve 1.9 TDI PD/105 Hp dizel motor seçenekleri bulunacak.

Yeni Fabia’nın dünya lansmanı 2007 yılında Cenevre Auto Show’da yapılacak

en sevdiğim skoda=superb

SKODA SUPERB

Prestijli limuzin Skoda Superb, Skoda fabrikasının günümüzde sunduğu otomobil dizisindeki en geniş araçtır. “Türünün en iyisi” olan bu otomobilin en önemli özelliği mükemmel sürüş özellikleri, birinci sınıf ustalık, yüksek kalitedeki malzemelerin kullanımı, sahip olduğu uygun güvenlik parametreleri, aracın sürüş konforunu arttıran ve yolcular için iç mekanı en uygun hale getiren orijinal detaylardır.

Skoda Superb 2001’de piyasaya sürülmesinden bu yana hem uzman kişilerden hem de halktan çok fazla övgü almıştır:

Yugoslavya’da 2002’de yılın otomobili ünvanını kazanmış, British Caravanning Club tarafından organize edilen Yılın üekici Aracı anketinde öne geçmiş, iskoçyalı gazeteciler tarafından yılın Lüks Limuzini olarak ilan edilmiş, Almanya’da 2002’de ithal edilen en iyi araba olarak Bild am Sonntag dergisinin “Altın Direksiyon” araştırmasında 2.liği almış ve Auto Avrupa otomobilcilik dergileri kurumu tarafından organize edilen Auto 1 finallerine aday olarak gösterilmiştir. 2003’ün başında üek Cumhuriyeti kamuoyu yoklamasında en popüler otomobil ünvanını almıştır.

Skoda Superb’in zarif, tüm zamanlara hitap eden dizaynı, firmanın zengin geleneğini çok iyi korunmuş prestij ve teknik komplikeliğin gerekli dozuyla birleştirmektedir. Skoda Superb görüntü olarak açıkça Octavia ve Fabia ailesine aittir. Skoda’nın günümüzdeki tüm modelleri superb taslakları ve onların geçmişini onaylayan karakteristik özellikleriyle benzeşmektedir.

ekipman
Skoda Superb ekipmanının kişisel modelleri miktardan ziyade konfor, kavram ve stil olarak farklıdırlar. Görünür bir işareti olmadığından dizaynı, tekerleklerin boyutları, gövdesindeki krom elemanlarının sayısı, iç dekoru, koltuklardaki ve iç kapı panelindeki döşeme modeliyle tanınabilir.

Classic, zengin standard ekipman paketiyle rakiplerinin sunduğu orta sınıf araçlarıyla eşdeğerdedir. Classic aracınız için oniks siyah ya da oniks siyah ve çivit mavisi karışımı tercihlerine sahipsiniz.

Tüm Skoda Superb standard araçları yükseklik ve derinlik ayarlı ayarlanabilen 4 parçalı direksiyon simidi, yüksekliği ayarlanabilen sürücü koltuğu, ayarlanabilen bel destekli yolcu koltuğu, ön ve arka camların elektrikli kontrolü, çocukların güvenliği için yan camların açılmasını kontrol altında tutan sistem, elektrik kumandalı ısıtmalı yan aynalar, ön kısımda 2 ön ve 2 yan hava yastığı, 3 baş dayanağı, arkada yan koltuklarda ön gergili 3 noktalı emniyet kemerleri, arka koltuklar için klima, renkli camlı pencereler, çok işlevli gösterge paneli (V6 / Maxi- DOT motorlu), farlara entegre sis farları, su püskürtücülerinin sıvı seviyesi göstergesi, sürücü koltuğunun bağlanmayan emniyet kemeri için ses ve ışık uyarı sinyalizasyonu, ‘ışıklar açık’ ve kapı-açık’ ses sinyalizasyonu, portatif tavan antenli, 8 amplifikatörlü bir radyo için bağlama düzeni, geniş “Stone” dekorlu 16″ jantlar, bagaj bölmesinin kapağındaki acil durum üçgeni ve yan pencerelerin üst kenarındaki krom aksesuar.

Otomobilin kapısı açılınca kendiliğinden yanan iç aydınlatma için önde ve arkada bir çift okuma ışığı ve açılan kapının üzerinde ayak bölmesi ışıkları bulunmaktadır. Classic model ekipmanı iç kısmın kedi gözü aydınlatmasını ve aydınlatılmış krom kaplama iç kapı kollarını içermektedir. Coming-Home(EveDönüş)- fonksiyonu özellikle geceleri güvenli park yapabilmek için son derece kullanışlı olup- etkin hale getirildiğinde araç kapandıktan sonra ön farları 30 saniyede bulanıklaştırır..

Comfort Modeli
Bu model “Orbit” 16″ alüminyum alaşımlı jantları ve kapı dış çerçevelerindeki farklı materyal ile Classic modellerden farklılık göstermektedir. Müşteri oniks ya da fildişi renklerinde velur döşeme ya da metalik Nicro dizaynında deri kaplı direksiyon simidi, vites kolu ve el freni gibi tercihlerini bu araçta bulabilir.

Classic modelle kıyaslandığında Comfort ekipmanı aşağıdaki ek özelliklere sahiptir: arkada ayak bölmesi aydınlatması, elektronik olarak kontrol edilen klimatronik havalandırma sistemi ve Wetcase şemsiye gözü, arka koltuktaki katlanabilen kol desteğinin içerisine yerleştirilmiş olan kayakları taşımak için kullanılacak kayak torbası, otomatik olarak kararan iç dikiz aynası.

Elegance Modeli
Elegance ve Comfort modelleri arasındaki temel farklılıklar, cam çerçevelerindeki krom kaplamalar, tamponlar ve kapıların koruyucu barlarındaki krom hat, döşemeli iç ve orta konsol, kapı panelleri ve saf Vavona ağacından vites kolu topuzudur.

Elegance modeli Bi-xenon farları içerir. isminin ifade ettiği gibi klasik ve Bi-xenon far sistemi arasındaki fark, xenon ışıklarının hem alt hem de üst kirişler için kullanılmasıdır. Aynı zamanda far sistemi yolda daha iyi ışık yayılımı sağlamak için klasik halojen ışıklarını içermektedir.

Elegance modeli aynı zamanda ASR,EDS, ESP ve arka disk frenler, ön ve arka kol dayama, hız sabitleyici, gösterge tablosunda Maxi-DOT gösterge ekranı, her bir koltuk için ayrı kontrol düzeni olan ısıtmalı ön ve arka koltuklar ve 3 sürücüye kadar hafıza setine sahip elektronik koltuk ayarı içermektedir. Dış dikiz aynaları, kişisel ayna ayarı için uyumlu bir hafızaya, eğilme ve katlanma kontrolüne sahiptirler.


(resim elegance modelinindir)

motorlar
Skoda Auto, Superb modellerinde 3 benzinli ve 3 dizel motor çeşidi sunmaktadır. Dizel motorlar EU 3 standardlarını yerine getirirken tüm benzinli motorlar da EU4 katı emisyon limitlerini karşılamaktadırlar..

Benzinli motorların çıkış gücü 110 kW’ dir (150 HP). üizginin en üstünde 142 kW (193 HP) lık randımana sahip olan V6 motoru bulunmaktadır.

Ekonomik Dizel motor çeşitleri 96 kW (130 HP) lik çıkış gücüne ve basınçlı enjeksiyona (pump-nozzle sistem) sahip 4 silindirli motor içerir. üçüncü bir Dizel motoru da 120 kW (163 HP) lik randımana sahip V6 motorudur.

6 silindirli motorların her ikisi de, kullanıcının tercihine göre, 5 vitesli otomatik şanzıman, tiptronik, düz vites değiştirme modu seçeneğiyle sipariş edilebilir.