Etiket arşivi: Kangoo

Renault Trafic, Kangoo ve Master yenileniyor

Renault, ticari ürün gamındaki temsilcileri Master, Kangoo, Trafic ve modellerini yenileyerek Mayıs 2010’da Türkiye’de satışa sunacak. 2009 yılında yaşanan global krizde yüzde 28 daralan ticari araç pazarındaki yüzde 14’lük payını koruyan Renault, 2010’da ticari araç atağına kalkıyor.

Renault’un en geniş hacimli ticari modeli yeni Master, 2.3 litrelik dCi motor teknolojili, 100,125 ve 150 beygir olmak üzere 3 farklı motor versiyonundan oluşuyor. 100 kilometrede ortalama 7.1 litre yakıt tüketen Yeni Master, 22 metreküpe kadar yükleme hacmi sunuyor.

Master’ın bir alt platformunda konumlandırılan Yeni Renault Traffic’te ise 2.0 litrelik dCi motoru üç farklı donanım paketiyle satışa sunulacak. Renault’yu yüzde 13,5’luk pazar payıyla 2009’da Avrupa’da segmentinde üçüncülüğe taşıyan Traffic, makyajlı görünümü ve kullandığı parçacıklı filtresiyle daha az yakıt tüketimi vaad ediyor.

Fiat’ın yenilenen Doblo, C

itroen’in Berlingo ve Peugeot’nun Partner modelleriyle aynı kulvarda yer alan Renault’nun hafif ticari modeli Kangoo Express Maxi, 2 ve 5 koltuklu olmak üzere iki farklı versiyonuyla tüketicilerin beğenisine sunulacak. 2011’in ilk yarısında tamamı elektrikli motor versiyonuyla seri üretimine başlanılacak Kangoo, 160 km menzile sahip olacak.

Ayrıca Renault’dan yapılan bir diğer açıklamada yenilenen ticari araçlarının tamamında CO2 salınımı değerine sahip motor teknolojisiyle üreteceklerini belirtti.

Yeni Renault Kangoo Express Maxi

Renault beğenilen Kangoo serisini adeta bir başka boyuta taşıyor !

Nisan ayında piyasaya çıkması beklenen Yeni Kangoo Express Maxi ticari arabası daha uzun aks mesafeli bir Kangoo modeli.

Normal bir Kangoo’dan 39 cm daha uzun olan bu yeni ticari araba 2 veya 5 kişilik olarak alınabiliyor. Arabada sağ arka kayar kapı standart olarak sunulurken sol taraftaki kayar kapı ekstra ücret karşılığında edinilebiliyor. 4.6 metreküp yükleme hacmi sunabilen yeni Renault Kangoo Express Maxi aracın taşıma kapasitesi 800 kg, çekme kapasitesi ise maksimum 1.05 ton.

Yeni Renault Kangoo Express Maxi ‘nin 85 beygir güç üretebilen 1.5 litre hacimli turbo Diesel motoru 100 km mesafede ortalama 5.3 litre mazot yakıyor.