Etiket arşivi: Milyon

25 Milyon Dolarlık Autoshow Fuarı

Uluslararası İstanbul Otomobil Fuarı, Autoshow 2010 bu yıl 13’üncü kez kapılarını açıyor. CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan 29 Ekim-7 Kasım 2010 arasında ziyaret edilebilecek. Toplam 120 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuara 200’ün üzerinde firma katılıyor. Aksesuar firmalarının özel bir bölümde yer alacağı fuar saat 11.00-21.00 arası açık olacak. Fuarın maliyeti ise 25 milyon doları buluyor. Bu maliyetin içinde, stand kirası, stand yapımı, sergilenen otomobillerin lojistik masrafları, catering hizmetleri bulunuyor. Otomotiv Distribütörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, markaların fuara ciddi yatırım yaptığını bu maliyetin 25 milyon doları bulduğunu açıkladı. İstanbul Autoshow’un, e k o n o m i y e önemli katkı sağladığını söyleyen Bayraktar, “Fuar her ne kadar 10 gün sürüyor olsa da, markalar için bu hazırlık çok daha uzun bir süreye yayılıyor ve bu süreçte pekçok firma markalarla birlikte çalışarak fuar süresince tüketicileri mutlu edecek ortamlar yaratmaya çalışıyor. Çok fazla sayıda şirket ve insan bu süreçte otomotiv sektörüne hizmet vererek iş imkanı yakalıyor. 10 günlük bir organizasyon için harcanan bu miktarlar, aslında otomobil markalarının tüketici ile buluşma, onlarla bir arada olma isteğinin en önemli kanıtı olsa gerek” dedi. Firmaların, fuar boyunca tüketicilere özel satış fırsatları da sunduğunu hatırlatan Bayraktar, fuarın otomobil almak isteyenler için önemli kazanımlar yarattığını ifade etti.

En hızlı, en güçlü Bentley
Bentley Motors, İstanbul Auto Show’da yeni amiral gemisi Bentley Mulsanne ve tarihinin ‘en hızlı ve en güçlü’ modeli olan Continental Supersports Convertible’ı sergileyerek otomobil tutkunlarının karşısına çıkacak. Bentley yeni Mulsanne, sportif mirasıyla güç ve hız tutkusunun altını çizerek, İngiliz lüks otomotiv sektörünün zirvesini temsil ediyor. Yeni Supersports Convertible ise 621 bg gücünde, ikiz turboşarjlı W12 motoruyla şimdiye kadar üretilmiş ‘en hızlı ve en güçlü’ Bentley modeli olma özelliğine sahip.

Paris’ten sonraki ilk durağı
Dört kapılı coupe olarak yeni bir segment yaratan CLS, Paris’ten hemen sonra İstanbul’da vitrine çıkıyor. CLS-Serisinin dünya genelindeki satışları, 2004 yılından bu yana 170 bin adede ulaştı. Ön tasarımı ile ilk bakışta Mercedes-Benz SLS AMG’yi anımsatan yeni CLS-Serisi’nin radyatör ızgaraları, aracın kaportasından ayrı şekilde tasarlanıp konumlandırılmış. Bunun yanında, radyatör ızgaraları, daha büyük ve merkezi bir “Mercedes Yıldızı” ile aracın güçlü marka kimliğini destekliyor.

40 Milyon TL’lik Zırhlı Cobra İhalesi Kesinleşti (otomobil)

Otokar, kamu kuruluşlarının ihtiyacı olan 4×4 Cobra  tipi Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ile bu araçların yedek parça ve eğitimini kapsayan yaklaşık 40 milyon liralık siparişi kesinleştirdiğini açıkladı.

Şirketten KAP’a gönderilen açıklamada, “Söz konusu sipariş ile ilgili teslimatlar, 2010 yılı içinde gerçekleştirilecektir” denildi.

Ayrıca Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Otokar; Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından açılan 306 adet keşif, 30 adet KBRN keşif aracı ihalesine Arma ile teklif veren Otokar, Asya ve Afrika’da 2 ülkede ihaleye katıldı.

Oyak Yatırım’ın günlük bülteninde gelişme hafif pozitif olarak değerlendirilirken, “Yönetimden daha detaylı bilgi aldıktan sonra tahminlerimizi gözden geçireceğiz” denildi.

ntvmsnbcOtokar, kamu kuruluşlarının ihtiyacı zırhlı araç için 40 milyon TL’lik siparişi kesinleştirdi.