Etiket arşivi: Veyron

Bugatti Veyron 2011 Model

Bugatti Veyron 2011 Model

Bugatti Veyron 2011 Aarabların Özelliklerine Gelince Bu model yedi hızları, virajlı içinde olağanüstü hassas sürüş performansı ve mükemmel sağlamlık frenleme ve hızlandırılması ile ikiz kavramalı şanzıman gibi özelliklerle donanımlıdır.Vücut ince aerodinamik verimliliği artırmak için ayarlanmış olup, her durumda mükemmel dengeyi korumak için dizayn edilmiştir.16 silindirli motor kullanılmaktadır. otomobilde.Bugatti ve kompresörlü motor şasi yarış başarılı modellerin süper spor sürümleri mevcuttur.

Bugatti Veyron 2011 Model

Bugatti Veyron 2011 Model Arabası

Bugatti Veyron 2011 Model Otomobili

Bugatti Veyron Grand Sport

Bugatti Veyron Grand Sport


Bugatti Veyron Grand Sport

Coepe versiyondaki gibi 16 silindirli 1001 HP’lik turbo motor ile donatılan Veyron 16.4 Grand Sport polikarbon tavanlı versiyonunda 406 km/s’lik sürati ile dünyanın en hızlı convertible otomobili olmaya aday. Eğer üstü açılabilir şeffaf tavanı çıkarıp kullanacaksanız son hız 349 km/s’i aşamıyor.

Veyron coupe ile karşılaştırıldığında Gran Sport’un en belirgin farkı daha yüksek ön cam, yeni tasarlanan LED’li farlar ve at nalı şeklindeki çizgiye sahip jantlar oluyor. Diğer taraftan karbon fiber monokok gövde açık tavanın yapısal olarak araçta yer açtığı kayıpları telefi etmek için çok etkin bir seçim olmuş. Bugatti’nin açıklamalarına göre karbon fiber yan marjpiyelerin etrafında ve aktarma tünellerinden B sütuna kadar geniş bir alanı kapsıyor. Ayrıca tekrar tasarlanan hava girişlerindeki 10 cm’lik karbon fiber malzeme aracın takla atması halinde daha iyi korunmasını sağlıyor. Ayrıca Gran Sport’da dikiz aynasına entegre 2.7 inç monitöre bağlı arka görüş kamerası ve “Puccini” ses sistemi de standart olarak sunuluyor.

Bugatti Veyron 16.4 Super Sport 2011 Model

Üretim gerçekleşmeden önce rakipleri tarafından üretilemez olarak değerlendirilen modele ilk siparişler gelmeye başladı. Aracın ilk 5 modeli hız rekorunu kıran modelin renkleri olan siyah ve turuncu kombinasyonu ile satışa sunulacak ayrıca bu beş araba World Record Edition ismi ile satılacak.

Bugatti Veyron Super Sport

Dört turbo beslemeye sahip 8 litre hacimli w16 motorunun gücü 1.200 beygire, torkuysa 1.500 Nm’ye yükseltilen otomobilde 7 ileri vitesli yarı otomatik şanzıman kullanılıyor. Yeni Veyron Super Sport bu motoru ile Guinness rekorlar kitabına 431,072 km/s ortalama ile giriş yaptı. Aracın satışa sunulacak olan modellerinde 415 km/s maksimum hız olarak sabit tutulacak. Bugatti bunun için lastiklerin güvenliğini gerekçe gösterdi.

Bugatti Veyron Super Sport

Yeni Veyron’da ön tamponu üzerinde bulunan iki hava girişi yatay şeritlerle ikiye bölünürken splitter üzerine ek hava yarıkları açılmış. Aracın gövdesinin tamamı karbon fiberden üretilmiş. Jant tasarımı ve farların tasarımı yenilenen Bugatti Veyron 16.4 Super Sport artık daha agresif bir görüntüye sahip.