Kategori arşivi: Kia

kıa modelleri kia modelleri ve fiyatları kia kia ceed kia rio kia cerato kia soul kia venga modelleri hakkında detaylı bilgiler

AUDI VE VOLKSWAGEN TASARIMCISI ARTIK KIA MOTORS’DA

AUDI VE VOLKSWAGEN TASARIMCISI ARTIK KIA MOTORS’DA

Otomotiv endüstrisinin önde gelen tasarımcılarından biri olan, Audi ve Volkswagen markalarının eski tasarımcısı, New Beetle ve Audi TT gibi dünyaca ünlü otomobillere imzasını atan Peter Schreyer, Kia Motors’da yeni oluşturulan dizayn yöneticiliği bölümünün başına getirildi. Bu transfer Kia Motors’un otomobil dizaynına verdiği önemin bir göstergesi olarak, Kia’nın sürekli devam eden ürün gamını yenileme politikasını destekleyecek.

Eylül ayında yeni görevine başlayacak olan Schreyer, tasarımlarında, Kia’nın maceraperest ve yenilik sever müşterilerni hedefleyen yeni marka değerini vurgulayacak.

Kia Motors Başkanı Eusisun Chung, Kia markasının tüm bölgesel pazarlarda her geçen gün büyüdüğünü, bu yüzden ürün gamını sürekli olarak yenilikçi tasarımlar ile geliştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Schreyer ise iyi bir tasarımın sadece ürünler aracılığıyla yalın bir mesaj vermediğini, şirketin marka konumlandırmasını ve genel olarak şirket imajını da güçlendirdiğini vurguladı. Schreyer, Kia’nın Frankfurt, Los Angeles, Tokyo, ve Namyang’taki tasarım çalışmalarını denetleyerek, ürün gelişiminde önemli bir rol oynayacak.

Schreyer’ın, Kia’nın yeni tasarım stratejisini basınla paylaşacağı Paris Otomobil Fuar’ında, özellikle Avrupa pazarı için tasarlanan ED kod adlı yeni modelin de dünya lansmanı gerçekleştirilecek.

Kia’nın Avrupalı yüzü Cee’d Nisan 2007’

Kia’nın Avrupalı yüzü Cee’d Nisan 2007’de yola çıkacak
Koreli şirketin Avrupalı tüketiciler için

tasarladığı yeni modeli 2007 yılının ikinci

çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak

Güney Koreli Kia’nın

Avrupalı tüketicilerin

beklentileri

doğrultusunda ürettiği

yeni modeli Cee’d,

2007’nin ikinci çeyreğinde Türkiye’de

satışa sunulacak. Adını

Avrupa ülkeleri için

Avrupalı tasarım

kelimelerinin baş

harflerinden alan Cee’d,

LX ve EX donanım

paketleriyle ithal

edilecek.


Araçta; klima, ABS, 6 hava yastığı, MP3-CD çalar-USB girişi gibi donanımlar baz versiyondan itibaren standart olarak alınabiliyor. Cee’d, Türkiye’de 1.4 ve 1.6 litrelik benzinli ve 115 beygir gücünde 1.6 litrelik dizel motor seçeneklerine sahip olacak. Cee’d, ilk etapta 5 kapılı hatchback olarak yola çıkarken önümüzdeki yıl sonundan itibaren 3 kapılı ve station wagon versiyonlar da ürün gamına katılacak.

SATIşLARA DOPiNG OLUR

Markanın Türkiye distribütörü üelik Motor’un Genel Müdürü Alp Evcimen, otomobil pazarında yüzde 15’e yakın bir düşüş beklenen 2007’de Cee’d modelinin dopingiyle bu yılki satış adetlerine ulaşacaklarını söyledi. En çok satan ilk 10 marka arasına girdiklerini belirten Evcimen, “Bu yılı 15 bin 500 adetlik satışla kapatmayı hesaplıyoruz. Gelecek yıl genel pazardaki düşüşü Kia’ya yansıtmamayı hedefliyoruz” dedi.

YENi CERATO 1.6 MOTORUYLA DiKKAT üEKiYOR

YENi CERATO 1.6 MOTORUYLA DiKKAT üEKiYOR
Kia’nın C segmentindeki başarılı temsilcisi

Cerato, yeni 1.6 lt. dizel motor

performansıyla göz dolduruyor.

Comfort ve Advance olmak üzere iki farklı donanım paketi ile pazara sunulan Yeni Cerato, özellikle ekonomik ve kaliteli otomobil arayan aileleri hedefliyor.
2005 Mart ayında satışına başlanan Cerato, 1.5 dizel motor ve 102 HP gücüyle pazarda 5.176 adet satış hacmi yakalamıştı. Bu yılın ikinci yarısında motor gücü artırılan Cerato’nun, Kasım ayında Autoshow’da yeni1.6 lt. dizel motor relansmanı yapıldı.

Cerato için geliştirilen 4000 rpm devirde 115 PS güç üreten 1.6 lt common rail diesel motor, yeni çıkacak tüm emisyon değerlerini karşılayabilecek özellikte ve günümüz teknolojik gelişmelerine uygun bir sisteme sahip.

Kompakt araç sınıfında önemli bir çıkış trendi yakalayan Cerato’nun, yeni dizel motoru, sadece 4 kapı sedan versiyonu ile pazarda yer alıyor. Yine Autoshow’da tanıtımı yapılan Kia Motors’un yeni C Segment aracı Ceed ise 5 kapı HB versiyonu ile pazarda yer alacak.

Kia’nın yüksek rekabet yaşanan C sınıfına tam uyumlu dinamik ve cesur aracı Cerato, her açıdan rakip tanımadan yükselmek anlamına geliyor. Kaliteli ve yüksek performanslı otomobili çağrıştıran Cerato, zarif ve güçlü görünümü ile dikkat çekiyor.

Common rail sistemi sayesinde Kia’nın diesel motorlu araçları, benzin motorlu araçlar gibi seri ve sessiz olarak çalışıyor ve motor devrine bağlı olmaksızın her devirde yüksek yakıt basıncı sağlandığı için eski sistemlere göre büyük üstünlükler içeriyor.

31.750 YTL’den başlayan anahtar teslimi satış fiyatıyla pazara sunulan Cerato’da, EBD ile desteklenmiş ABS, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, dijital bilgi ekranı, elektrikli arka camlar, elektirikli ısıtmalı yan aynalar, elektrikli ön camlar, far yükseklik ayarı, motor kilitleme sistemi, sürücü hava yastığı, radio-CD-MP3 çalar ve klima standart donanımlar arasında yer alıyor.