Kategori arşivi: Subaru

subaru subaru impreza subaru forester subaru xv subaru fiyatları subaru legacy subaru impreza 2012 modelleri hakkında konuları

Lambo kanatlı Subaru

Lambo kanatlı Subaru

Bayrampaşa-Maslak oto sanayi siteleri arasında yaratılan Subaru’ya bir bakanın bir daha bakası geliyor.
Subaru’nun Türk tüketicisi gözündeki yeri malum. Bu marka anıldığı anda akla performans ve adrenalin geliyor. üzellikle istanbul trafiğinde, bukalemun gibi şekil değiştirmiş pek çok Impreza modelini görüyoruz. işte bunlardan birisi de bu mor renkli Impreza…Yılın başında otomobili gümüş gri renkte orijinal haliyle satın alan sahibi boya ve kaporta işlemleri için Sultançiftliği Oto Sanayi Sitesi’ni tercih etmiş. Ardından otomobil diğer işlemler için istanbul’un çeşitli semtlerindeki sanayi sitelerini gezmeye başlamış.
Bayrampaşa’da Lambo marka kapı sistemi araca monte edilmiş. Müzik sistemi üapa’da yapıldıktan sonra motor modifikasyonu için Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi’ne gidilmiş.
Sonuç; Subaru WRX’in mevcut haliyle orijinali arasında hiçbir ilişki kalmamış. Yapılan işlemlerin tutarı 15 bin euro civarında. şu haliyle Subaru Impreza fanatikleri için de referans olarak gösteriliyor.

Impreza nın yenilenmesi gündemde

Yeni Impreza nın yenilenmesi gündemde

Mitsubishi Lancer’in yenilenmesinden sonra bu otomobilin en büyük rakibi olan Subaru Impreza’nın da yenilenmesi gündeme geldi.

Mitsubishi firmasının yeni Lancer ı tanıtmasının ardından Subaru cephesi de hareketlendi. Yeni Impreza üzerindeki çalışmalara hız veren Subaru, Nisan ayında düzenlenecek 2007 New York Otomobil Fuarı’nda Impreza’yı yenilenmiş haliyle tanıtmayı planlıyor. Resimde görülen ve Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılan B5 TPH konseptinden çizgiler taşıyacak yeni Impreza’da 1.5 ve 2.0 litrelik motor seçeneklerinin sunulması beklenirken Avrupa pazarında başarıya ulaşabilmek için şart olan dizel motor seçeneği sunulması da muhtemel. Ayrıca WRX modelinin üretimden kalkması da söz konusu. Bu sayede Subaru imkanlarını çok daha rekabetçi bir STi için kullanabilecek.

Impreza 1.5 ailesine yeni üye de katildi

Impreza 1.5 ailesine yeni üye de katıldı

Ekonomik Impreza 1.5R Sedan’dan sonra şimdi de station kasa tipi, yani Sportswagon satışa sunuldu
13 Kasım 2006 Pazartesi

Japon Subaru’nun beğeni toplayan ve ilgi gören 1.5 lt motorlu ekonomik Impreza’sına, yeni bir seçenek daha eklendi. Impreza 1.5R’ın station seçeneği Sportswagon, 33.490 YTL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
üzellikle çekirdek aileleri ve kadın sürücüleri hedefleyen yeni Impreza 1.5R Sportswagon, dört tekerlekten çekiş sistemiyle donatılmış. 4×4 olmasıyla şehir içi kullanımlarda ekstra güvenlik sağlayan araç, zengin donanım ve kullanışlı iç mekanıyla dikkat çekiyor. Gücünü 105 HP’lik 1.5 lt boxer benzinli motordan alan, otomatik ve manuel vites seçenekleri de olan Impreza 1.5R Sportswagon, bu kasanın getirdiği geniş bagaj avantajına sahip.

Subaru Marka Müdürü üınar Noyan “Impreza’nın üstün özelliklerine, 1.5 lt motor seçeneğiyle uygun fiyat avantajını da ekledik. 1.5R Sedan’ın başarısından sonra Sportswagon’dan da iyi rakamlar bekliyoruz” dedi.