Kategori arşivi: Motorsiklet

motorsiklet motorsiklet markaları motorsiklet yarışı motorsiklet aksesuarları motorsiklet yedek parça konuları bulunmaktadır

şampiyona istanbulpark Yasağı…

Dünya süpersport şampiyonası şampiyonu Kenan Sofuoğlu Türkiye’de gördüğü ilgiden memnun: ‘benim için önemli olan buydu, ülkemde yaptığım sporun; elde ettiğim başarının fark edilmesiydi, gördümkü insanlar başarımın fazlasıyla farkında.’
Tek uluslarası pistimiz istanbulparkı kullanmasına olanak sağlanmadığını vurgulayan Kenan pistin işletim hakkının Bernie Ecclestone’na devredilmesini de eleştirdi.istanbulparkın dünyadaki en kaliteli pistlerden biri olduğunu söyleyen Kenan, konuyla ilgili olarak avrupada ‘Türkler yaptı, Ecclestone’a hediye etti’ fikrinin hakim olduğunu belirtti.

Pınarbaşı Pisti doldu taştı…

Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Ege Motosiklet Kulübünün ortaklaşa düzenlediği Türkiye Motosiklet Pist şampiyonası’nın 6. ayağı 29 – 30 Eylül 2007 tarihlerinde izmir 7 Pınarbaşı yarış pistinde gerçekleşti.

SiNAN SOFUOğLU’DAN BüYüK şOV…

şampiyonada en çok ilgi gören yarış, en hızlı pilotların yarıştığı TMF Kupası idi… TMF Kupası yarışına başlamadan 5 dakika önce kardeşi Kenan Sofuoğlu’nun italya’da ki birincilik sevinciyle piste çıkan Sinan 01:02.501 ‘lik derecesi ile pistin rekorunu kırdı.

TOLGA UPRAK’A BüYüK iLGi…

Gecen yılın şampiyonu Tolga Uprak kendi şehrinde büyük coşkuyla karşılandı. Yarışı ikinci sırada tamamlayan Uprak ‘ın hayran kitlesi yarışçılarına büyük destek verdi.
Yaklaşık 3500 kişinin geldiği yarışta seyirciler için güzel ve adrenalin dolu bir haftasonu yaşandı.

Kenan’dan beklenen sonuç…

Dünya Supersport şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu 30 Eylül günü italya ‘nın Vallelunga pistinde gerçekleştirilen 12. ayak yarışında bitime 4 tur kala kırmızı bayrakla durdurulan yarışta, rakibi Craig Jones’u bir tur önce geçip liderliğe yükselmeyi başardı.

19. turda piste dökülen bir yağ birikintisi yüzünden pilotların kaymaya başlaması sebebiyle kırmızı bayraklar sallanıp yarış durduruldu. Yarışın %75’i geçildiğinden dolayı, yarışın bittiği ilan edildi. Craig Jones, yarış durdurulduğunda Kenan Sofuoğlu’nu geçip liderliği geri almayı başarmıştı, ancak genel klasman bir önceki turun sonuçlarına göre ilan edildiğinden dolayı, 18. turu lider geçen Kenan Sofuoğlu, yarışın galibi ilan edildi.

Bu sezonki 7. galibiyetini elde eden Kenan, önümüzdeki haftasonu Fransa’nın Magny-Cours pistinde yapılacak 13. ayak yarışını da kazanırsa Supersport kategorisinde bir yılda en çok yarış kazanma rekorunu kırmış olacak.