Kategori arşivi: Mazda

mazda mazda 3 mazda 323 mazda rx8 mazda 3 fiyat ve modelleri mazda araçı mazda araba tipleri

mercedes e 200 kompressor

e sınıf otomobiller arasında en beğendiğim araç.
inşallah bidahaki aracım e220 cdi olacak.şimdi aracı inceleyelim.

E200 Kompressor’ü gerek iç gerekse dış görünümünde diğer E Serisi versiyonlarından ayıran bir farklılık yok. Mercedes’in modern tasarım anlayışı içinde dinamik ve zarif görünüm sahibi olan otomobil deyim yerindeyse yollara estetik katıyor. Aracın iç mekanı, Mercedes’in alışılagelmiş kalite, ergonomi ve üstün işçilik anlayışının mükemmel dengelendiği (aslında gövde gösterisi yapıldığı) bir ortam. Konfor arayanlar için geniş diz mesafesi sunulan rahat koltuklar, bütün kumandaların ergonomik olarak yerleştirildiği kokpit, nostaljik esintiler taşımasına karşın gelişmiş özelliklerle donatılmış gösterge tablosu, iç mekanı özel kılan detaylar. Otomobilin 540 litrelik bagaj hacmi, aynı zamanda sınıfının da en büyük kullanım alanlarından birini ifade ediyor. E Serisi tarihinde ilk kez katlanan arka koltuklar sayesinde otomobilin bagajını daha da büyütmek mümkün.

E200 Kompressor, gücünü Mercedes’in yıllardır kullandığı 1.8 litrelik motordan alıyor. Yenilenen E Serisi’nde tork eğrisini düzenleyecek gelişmeler yapılan ve maksimum torku 230 Nm’den 240 Nm yükseltilen 4 silindirli motor, ağır otomobili zorlanmadan yüksek hızlara taşıyor. Hareketini kranktan aldığı için motor çalıştığı anda devreye giren kompresör sayesinde mekanik olarak aşırı beslenen makine, etkili tork dağılımı sayesinde akıcı sürüş özellikleri sağlayabiliyor. Gaz pedalından gelen emirleri çok çabuk uygulayan motor, esnek kullanım özellikleriyle beğeni topluyor. Test süresince 100 km’de 10.1 litre yakıt tüketen motor, 70 litrelik depo sayesinde 693 km’lik menzil vaat ediyor. Kontrollü kullanımlarla bu değeri daha aşağı çekmek mümkün. üünkü otomatik de olsa Mercedes şanzımanları yakıt tüketimine olumlu etkiler yapabilecek gelişmiş özelliklere sahip

Sürüş dinamiklerinden kabin konforuna çok iyi dengelenmiş olan E Serisi, sınıfının lideri olmayı hak eden bir otomobil. Yol tutuş özellikleri ESP’yle güçlendirilen otomobilin süspansiyon sertliği de konfor arayanları tam tatmin edebilecek dozda. Elit kabin içinde adeta okullarda ergonomi dersine konu olabilecek bir yerleşim hakim olan araçta kendini aratan bir kumanda bulunmuyor. Araçta gizlenmek istenenler de dörtlü ikaz düğmesinin altındaki küçük kromajlı bölüme dokunuşla ortaya çıkan CD değiştirici örneğinde olduğu gibi dahice gizlenmiş. Otomobilin mükemmel dozlanan fren sistemi, çok başarılı duruşlar sağlıyor. üst üste yapılan frenajlarda bile ısınmayan sistem 100 km/s hızdaki 38 metrelik duruş mesafesini koruyabiliyor

aracın teknik verileri:
1800cc motor 163 bg 3000 d/d’de 240 Nm maksimum torku.
4818/1822/1452 mm boyutları(uzunluk-genişlik-yükseklik)
1495 kg ağırlığı.
0-50 km/s: 3.7 sn
0-100 km/s: 10.1 sn
yakıt tüketimi:10.1 lt/100 km (ortalama)

Mercedes’in NAIAS sürprizi “Concept Ocean Drive”

Mercedes’in NAIAS

sürprizi

Mercedes, dört kapılı cabrio konseptini

tanıtmaya hazırlanıyor.
21.12.2006

Büyük ve lüks üstü açık otomobiller, 1950’lerde ve 1960’larda özellikle ABD’de popüler olsalar da, zaman içinde yok oldular. Fakat yok olan bu sınıf yeniden doğmak üzere. Mercedes-Benz’in “Concept Ocean Drive” adını verdiği konsepti NAIAS olarak da bilinen Detroit Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak. S600’den türetilmiş bir araç olan “Concept Ocean Drive” tasarlanırken tasarımcılar hiçbir şekilde kısıtlanmamış ve hedef dünyanın en lüks ve konforlu üstü açık otomobilini üretmek olarak belirlenmiş. Yollardaki mücevher olarak tanımlanabilecek otomobil çift renkli karoseri ve orantılı hatlarıyla son derece elit bir görünüme sahip.

Mercedes-Benz’in kalite, konfor ve güvenlik gibi tüm geleneksel değerlerini barındırdığı belirtilen “Concept Ocean Drive”da, bu özelliklere tutku ve yenilikçilik gibi özelliklerde eklenmiş. Bu lüks otomobilin koltuklarında SLK modelinden tanıdığımız Airscarf adlı koltuklar bulunuyor. Bu koltuklarda yolcunun ense ve boynuna sıcak hava üflenerek boyun tutulmalarının önüne geçilmesi amaçlanıyor.