Kategori arşivi: Tofaş

tofaş tofaş şahin tofaş akademi tofaş yedek parça tofaş kartal marka modelleri

Tofaş dünya çapında üretim tesisi seçildi…

Türkiye’nin en büyük otomobil fabrikası olan Tofaş’a büyük onur. Tofaş, “WCM- Dünya üapında üretim” denetimleri sonucunda Fiat fabrikaları arasında en yüksek puanı almayı başardı.

Koç Holding-Fiat Auto ortaklığı ile faaliyet gösteren Tofaş, üretim denetlemelerinden büyük başarı ile geçti. Kasım ayı içinde World Class Manufacturing-Dünya üapında üretim ileri denetlemelerinin gerçekleştiği Tofaş fabrikası incelemeler sonucunda daha önce 42 olan puanını 53’e yükseltme başarısı gösterdi. Bu puan ile bronz seviyeye çıkarak dünya çapında üretim tesisi seviyesine gelen Tofaş ayrıca Fiat Auto fabrikaları içinde bugüne kadar alınan en iyi sonuca ulaşmayı başardı.

Denetimlerden böyle bir sonuç ile çıkmanın büyük onur olduğunu belirten Tofaş CEO’su Ali Pandır, Türk otomotiv sanayinin lider ve öncü kuruluşu olarak üretimde artık şampiyonlar Ligi’nde mücadele ettiklerini belirtti. Fabrikanın teknolojik gelişmelerle son 3 yılda adeta yeniden inşa edildiğini belirten Ali Pandır, “Linea, MiniCargo, 263 projeleriyle Tofaş son sürat uluslararası bir üretim merkezi oluyor. Gelişmiş AR-GE teknolojisiyle Tofaş iki yılda bir yeni bir model üretebilme performansına sahip hale geldi” dedi.