Kategori arşivi: Volvo

volvo volvo s40 volvo s60 volvo c30 volvo fiyat listesi özellikleri bilgileri ve fiyatları

Volvo dan gençleştirme pazarlığı!

Volvo dan gençleştirme pazarlığı!

isveçli otomobil üreticisi Volvo nun uzun zamandan sonra ilk kez geliştirdiği kompakt hatchback modeli C30 ile müşteri grubunu gençleştirmek isteyen Volvo Car Türkiye, fiyat için isveç le sıkı pazarlığa girişti.
Pazarlama Direktörü Cana Reutergardh, yeni C30 un Volvo ürün grubu arasında farklı bir yere oturtulacağını, aracın özellikle üniversite öğrencileri tarafından talep görmesini beklediklerini kaydediyor. Bu yüzden fiyat konusunun kendileri için önem taşıdığına değinen Reutergardh, C30 un rakiplerine göre daha düşük fiyata satılabilmesi için için ellerinden geleni yaptıklarını, isveç le fiyat konusunda sürekli gidip-gelen bir pazarlık içinde olduklarını belirtiyor. Daha çok üst gelir grubuna ve orta yaş üzeri müşteri kitlesine sahip olduklarını hatırlatan Reutergardh, Volvo nun yeni C30 u ile artık daha genç gruba yöneleceğiz.

Farklı hedef kitlesi
Ayrıca yeni modelle kadın kullanıcılardan da ilgi görmeyi bekliyoruz diyor. Reutergardh, bununla birlikte tek olumsuz noktanın, C30 un başlangıç versiyonu olan 1.6 lt motor seçeneğinde otomotik vites bulunmaması olduğunu kaydediyor. Gelecek ayın son günlerinde Türkiye de satışa çıkması planlanan yeni C30, sportif ve dinamik hatlarıyla ilgi çekiyor.

üzel üretim Volvo C30 Efficiency

üzel üretim Volvo C30 Efficiency: 100 kilometrede 4,5 litreden az yakıt tüketecek.

Volvo Cars’ın, biyo-yakıtlar ve karma teknolojiler odaklı çalışmalarına paralel olarak, otomobillerin standart motorları üzerinde de sürekli verimlilik iyileştirmeleri yapılıyor. Volvo C30’un Efficiency adlı özel üretim modeli, 100 kilometrede 4,5 litreden az yakıt tüketiyor ve kilometrede 120 gramdan az karbondioksit emisyonu sağlıyor. Volvo Cars ayrıca, yakıt tüketimini yaklaşık yüzde 8 azaltacak Powershift şanzımanı da sunmaya hazırlanıyor.

Volvo’nun yeni tasarım anlayışını bütünüyle yansıtan ve hakkında en fazla konuşulan yeni modellerinden biri olan yeni Volvo C30 verimli yakıt tüketimi sayesinde çevreye dost kişiliği ile de ön plana çıkıyor. Volvo’nun genç şehirlisi Volvo C30 yeni üretim modeli Efficiency ile otomobildeki yakıt tüketimini daha da aza indiriyor.

Volvo Cars’ın 2008 yılında piyasaya süreceği Volvo C30, 1,6 litre turbo dizel motoruyla (105 bg) 100 kilometrede 4,5 litreden az yakıt tüketecek. Volvo Cars uzmanları, bugün piyasada olan C30 1,6D’nin resmi tüketim değeri olan 4,9 l/100 km rakamını 0,4 litrenin de üzerinde düşürmeyi başardılar. Böylece karbondioksit emisyonu da kilometrede 129 gramdan 120 gramın altına düşmüş oluyor.

Volvo Cars Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı Magnus Jonsson: “Normal benzinli ve dizel motorlarımızın yakıt tüketimini azaltmaya kesinlikle kararlıyız. Bunu yaparak tüm model yelpazemizin karbondioksit emisyon düzeyini de azaltmış olacağız” şeklinde açıklama yaptı.

“Bir otomobil modelindeki birçok sistem ve ayrıntı, en küçük dizel motordan en güçlü benzinli motora kadar tüm modellere uygun olarak şekillendiriliyor. Bu da her bir motor türüne, özellikle de en küçük seçeneklere ince ayarlar yapma fırsatı doğuruyor,” diyor Magnus Jonsson.

Yakıt tüketimindeki düşüş, dört temel alanda alınan önlemlerle mümkün oldu.
Aerodinamik. Volvo C30’un Efficiency modelinin özellikleri arasında düşük şasi yüksekliği, yeni arka tavan spoyleri, yeni arka tampon, gövde altı panelleri, iyileştirilmiş motor soğutma sistemi ve aerodinamik açıdan geliştirilmiş 16 inç jant bulunuyor.
Efficiency’de yeni nesil düşük sürtünmeli lastiklerle sürtünme azaltıldı.
Daha yüksek vites. Benzersiz vites kutusunun 3. , 4. ve 5. viteslerinin oranları yükseltildi.
Aktarma organlarının verimliliği artırılırken, düşük sürtünmeli şanzıman yağı, geliştirilmiş hidrolik direksiyon desteği ve motor yönetiminde yapılan iyileştirmeler ise ön plandadır.

üzel Volvo C30’a bu niteliklerini yansıtan görsel unsurlar da eklenecek.

isveç’te kilometrede 120 gramdan az karbondioksit emisyonu sağlayan otomobiller, “yeşil” otomobiller olarak sınıflandırılıyor. Bu sınıfta yer alan sıfır kilometre otomobil satın alan kişilere, isveç devleti 10 bin isveç kronu (yaklaşık 2,000YTL) destek sağlıyor.