Kategori arşivi: Opel

opel opel astra opel corsa opel vectra opel insignia opel odak opel combo modelleri opel kampanya opel yedek parça opel meriva modeleri ve bilgileri konusunda detaylı bilgileri

PEUGEOT TüRKiYE FUN CLUB

Sitemizde birde peugeot fun clubumuz olsun ıstedım Tum peugeotcuları beklıyoruz Araclarını,aracları hakkında olumlu olumsuz olaylarını, Aracları ıle gecırdıklerı anılarını maceralarını bızımle paylasmalarını dılerız Sadece peugeotcular degıl herkesın burada yorumlarını beklıyoruzzz…

Opel; Paris Motor Show’da Corsa Van konseptini sergileyecek

Opel, Paris Motor Show’da Corsa Van konseptini sergileyecek. Böylece otomobil fuarında bir de ticari araç konsepti göreceğiz

Opel, tamamen yenilediği ve ingiltere’deki Birmingham Otomobil Fuarı’nda ilk kez tanıttığı yeni Corsa’nın ticarisini de hazırladı.

Bu hafta kapılarını açacak Paris Motor Show’da ilk kez sergilenecek Corsa Van, “ko5nsept” adı altında sergilenecek. Corsa’nın üç kapılı versiyonundan geliştirilen Corsa Van konsepti, sportif görünümlü bir ticari aracın da olabileceğini göstermek açısından ilgi çekici.

Aracın arka camları karartılarak, dıştan çok da farklı görünmemesini sağlayan Opel, 17 inçlik jantlar, arka bagaj kapağında spoiler ve daha sportif bir ön tamponla aracın dinamikliğini ön plana çıkartmış. içeride biraz lükse kaçan Opel, deri sportif koltuklar kullanmış. Aracın yük bölümü ise, bir fileyle sürücü mahallinden ayrılmış.

Araçta 90 HP’lik 1.3 lt CDTi dizel motor ve 6 ileri manuel vites kutusu bulunuyor. Tabii yeni seri üretim Corsa Van’ın bu denli sportif aksesuarlarla çıkacağına pek ihtimal verilmiyor.

üretimi olamadı ama ilk kez Türkiye’de tanıtılacak

Astra Sedan, dünyaya ilk kez istanbul Autoshow’da tanıtılacak. Araç, 2007 sonbaharında satılmaya başlanacak

General Motors Türkiye’nin Genel Müdürlüğü’ne üzcan Keklik’in getirilmesi sırasında, ilk kez Türkiye’de tanıtılacağı açıklanan yeni Opel Astra Sedan’ın detayları belli oldu. 2007 sonbaharında satışına başlanması planlanan yeni Astra Sedan, Polonya’da üretilecek.

Türkiye’nin sedan pazarı açısından büyük bir pazar olduğunun altını çizen Opel Avrupa Pazarlama icra Direktörü Alain Visser, bu nedenle aracın dünya tanıtımı için uluslararası hale gelen istanbul’daki Auto Show’un seçildiğini açıkladı. Polonya Gliwice’deki tesislerde üretilecek yeni Astra Sedan, iki benzinli ve iki dizel motor (90 ile 140 HP güçleri arasında) ile donatılmış olarak satılacak.

Halen Brezilya’da Chevrolet Vectra adıyla satılan yeni Astra Sedan’da, Hatchback modelinden alınan donanımlar kullanılmış. Xenon farlar, Yokuşta Kalkış Desteği (HSA) ve “Quickheat” elektrikli ısıtma gibi donanımlar, standart ya da isteğe bağlı olarak bu araçta yer alacak.