Etiket arşivi: Porsche resimleri

Porsche

Porsche, patronlara özel modeli Panamera’ya dizel versiyon geliştirdi. 100 kilometrede 6.5 litre tüketen araç 1200 kilometrelik menzile ulaşabilecek.

porsche
porsche

Son dönemde lüks spor otomobil üreticilerinin birer birer giriş yaptığı ‘patron’ sınıfının öncülerinden Porsche Panamera, hem ekonomik hem de nispeten uygun fiyatlı bir seçeneğe kavuşuyor. Halihazırda 4.8 litrelik V8 motor seçeneği ile satılan dev Porsche için minimum 180 bin euroyu (Yaklaşık 406 bin lira) gözden çıkarmak gerekiyor.

250 bin euroya kadar çıkıyor

400 beygirlik baz modelle yetinmeyenler için geliştirilen 500 beygirlik Turbo modeli için kesenin ağzını daha da açmak gerekiyor. Süper spor otomobilleri aratmayan bu araç 250 bin 250 Eurodan (Yaklaşık 566 bin lira) başlayan fiyatlar talep ediliyor. Her iki modelinde yakıt tüketimi 11 litrenin üzerinde. Daha cimri patronlar da olabileceğini düşünen Alman marka, kısa bir süre içinde pazara sunacağı V6 benzinliden sonra, Cayenne’de de kullandığı dizelmotoru ürün gamına eklemeye hazırlanıyor. 3.6 litrelik V6 benzinlinin 150 bin euronun biraz üzerinde bir fiyatla satılacağı düşünüldüğünde 3 litrelik V6 dizel motorun en cazip Panamera modeli olacağı şüphesiz. Üstelik aracın tüketimi ise fabrika verilerine göre 100 kilometrede ortalama 6.5 litre olarak veriliyor. Bu da demek oluyor ki hem bir Porsche Panamera kullanıp hem 22.8 kuruşa bir kilometre yol alabilmek mümkün. Üstelik 80 litrelik yakıt deposu düşünüldüğünde bir Porsche modeli ilk kez hiç durmadan 1200 kilometredenfazla yol alabilecek.

4X4 seçeneği de var

Volkswagen raflarından alınan 3 litrelik V6 dizel motor, 250 beygir güç ve 550 nm tork üretebiliyor. Hem arkadan itiş hem de 4X4 çekiş sistemi seçeneklerininsunulacağı araç, 8 ileri Tiptronic S şanzımanla kombine ediliyor. Ağırlığı yaklaşık 2 ton olan Panamera, yüksek torkun avantajını iyi kullanıyor ve 0-100km/s hızlanmasını 6.8 saniyede tamamlayarak ‘yavaş’ yakıştırmalarını doğmadan bertaraf ediyor. Aracın maksimum hızı ise 242 km/s olarak veriliyor.

Porsche resim
Porsche resim
Porsche resimleri
Porsche resimleri
Porsche resimleri
Porsche resimleri